Reddit, Set, Go

כל מה שמעניין (ומטריד) בהנפקה של ענקית הפורומים רדיט, ואיפה אפשר להשקיע בה (רמז: בבלינק)

אייקון שעון 3 דק׳ קריאה

אירוע משמעותי נוסף (הקודם היה הנפקת ETF’s של ביטקוין, כתבנו על זה ממש כאן) מתרחש בשוק ההון, וכמו תמיד, אנחנו כאן כדי לתת לכם מידע שחשוב שתכירו לפני ההחלטה: האם להשקיע או לא להשקיע בענקית הפורומים Reddit שהונפקה לראשונה בהיסטוריה.

לפני הטוב, הרע והמיוחד, יש לנו עוד חדשות משמחות עבורכם:

ממש כמו שפתחנו בפני משקיעות ומשקיעים ישראלים את האפשרות להשקיע בקרנות סל ביטקוין באותו יום בהן הונפקו, גם כאן, בבלינק, תוכלו למצוא את מניית Reddit  מייד אחרי ההנפקה, ולהתחיל להשקיע בה.

אז מה הקטע שלך, רדיט?

הפלטפורמה, שנוסדה ב-2005, מתכוננת להנפקה גדולה (IPO) במטרה לגייס עד 748 מיליון דולר, מה שהופך את הנפקת Reddit לאחת ההנפקות הגדולות ביותר השנה. היבט ייחודי בתוכנית ההנפקה של Reddit הוא הקצאת כ-1.76 מיליון מניות לרכישה על ידי משתמשי Reddit עצמם.

Reddit ידועה בפורומי האינטרנט המגוונים שלה המכסים כמעט כל נושא, אמרנו כמעט? התכוונו לכל נושא. הייחודיות של הפלטפורמה היא שאפשר (ורצוי) לשאול הכל, עד השאלות המביכות או הפרובקטיביות ביותר שישנן, וכמעט תמיד לקבל תשובה.

Reddit חוותה צמיחה מדהימה מבחינת היקף משתמשים בשנים האחרונות. אנחנו בעיקר זוכרים אותה מאירועי GameStop, שהפכו לסיפור ענק בשוק ההון. קהילת  WallStreetBets ב-Reddit הובילה את העלייה האדירה במניית GameStop וגרמה לאנשים לקנות מניות ואופציות של GameStop בכמויות עצומות. המחיר של GameStop טס מ-20 דולר לכמעט 500 דולר בתקופה קצרה.

את הסיפור הזה ניתן לראות היום בבתי הקולנוע בסרט Dumb Money שמתאר את אירועי GameStop כסיפור דוד וגוליית. איך אנשים ״רגילים״ הפכו את GameStop לחברה הכי חמה בעולם, ועל הדרך עשו קופה ו״דפקו״ את קרנות הגידור שהחזיקו בשורט על המניה.

מבלי להיכנס ללגיטימיות ולחוקיות של המהלך של משתמשי Reddit, אין ספק שהסיפור הזה מלמד על הכוח האדיר שיכול להיות לקהילת משתמשים בכל תחום.

אז למה כן להשקיע?

כאמור, כבר ראינו את כוחה של הפלטפורמה באירועי GameStop.

שנית, הגידול השנתי בהכנסותיה: הכנסות של 804 מיליון דולר ב-2023, שמהוות עלייה של 20% מהשנה הקודמת.

ולסיום, בסיס המשתמשים הגדול של Reddit והמעורבות הקהילתית שלה. חלק מהמשקיעים מזהים את ההנפקה של רדיט עם הנפקה של רשתות חברתיות (פייסבוק, לדוגמה) אחרות שהגיעו לשווים אסטרונומיים.

אז… למה לא?

ככתוב בשיר, It’s all about the money. ההיסטוריה של Reddit היא עדיין של הפסדים. למרות עלייה בהכנסות זה עדיין לא מתרגם לשורה התחתונה – שורת הרווח. ההפסד בשנת 2023, למרות שהצטמצם מהשנה הקודמת, מעיד על אתגרים מתמשכים בהשגת רווחיות.

בנוסף, רדיט לא שוחה לבד באוקיינוס הרשתות החברתיות. הרשתות החברתיות הן עולם קשוח שנשלט על ידי פייסבוק וטוויטר, שיכולות לנסות ולעכב את ההתפתחות של רדיט. זה עוד לפני שציינו שאפל, השולטת בחלק גדול מהטלפונים בעולם, יכולה להשפיע על יכולות הגדילה של Reddit.

ומה מיוחד בסיפור הזה?

מה שמייחד את ההנפקה של Reddit הוא הגישה שלה כלפי חברי וחברות הקהילה כשותפים.

Reddit שומרת לעצמה חלק מהמניות שלה, כ-8% מההנפקה, במיוחד עבור המשתמשים שלה, המכונים "Redditors". מניות אלו יוצעו ל-Redditors מסוימים בהתבסס על המעורבות והתרומות שלהם לפלטפורמה. זה מאפשר למשתמשים של Reddit להיות חלק מהחברה ולהשתתף בבעלות על חלק מהפלטפורמה שהם תרמו לה לאורך השנים. המהלך הזה מטפח תחושת בעלות בקרב Redditors וגם מייחד את ההנפקה של Reddit ככזו שמעריכה ומערבת את הקהילה שלה בצורה משמעותית.

מקווים שקיבלתם את המידע הנחוץ לכם וזכרו,

כבר היום תוכלו למצוא את מניית רדיט אצלנו באפליקציה ולהתחיל להשקיע בעצמכם.

בהצלחה!

החברים מבלינק.


האמור אינו ייעוץ השקעות בהתאם לחוק ייעוץ השקעות, בשיווק השקעות ובניהול תיקי השקעות התשנ"ה-1995, ושבכל מקרה  לא מהווה תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בנתונים ובצרכים של כל אדם.
השקעה בניירות ערך נתונה לשינויים ותנודות במחירים וכן כרוכה בסיכון אפשרי של אובדן כל או חלק מכספי ההשקעה, והכל בכפוף לגורמי סיכון
אין לראות במידע המפורט בפוסט  הצעה לרכישה ו/או ביצוע השקעה ו/או ביצוע פעולות בניירות ערך בהתאם להוראות חוק ניירות ערך התשכ"ח –1968 כאשר מחירים, ככל ונקובים, אינם מתייחסים להצעה ספציפית ומהווים דוגמה להמחשה בלבד.