שאלות נפוצות

אודות בלינק
השקעות
משיכות והפקדות בבלינק
ניהול החשבון שלי
עמלות ומיסים
תהליך ההצטרפות
מי אתם Blink?

בלינק היא חברת פינטק בעלת רישיון חבר בורסה - בבורסה לניירות ערך בתל אביב, שהוקמה כפלטפורמת השקעות חדשה בישראל שמטרתה לשנות את הרגלי ההשקעה של הישראלים בשוק ההון. פיתחנו אפליקציית השקעות שמאפשרת לפתוח חשבון תוך מספר דקות, להפקיד מיידית מכרטיס האשראי ולהתחיל להשקיע בקלות. לראשונה בישראל, ישנה בשורה אמיתית עבור משקיעים ומשקיעות מתחילים ומנוסים כאחד, גם בחוויית שימוש עדכנית וקלה וגם במחירים המשתלמים ביותר בשוק.

האם המידע שלי בטוח אצלכם?

כמובן. אנחנו שומרים על המידע שלכם מוצפן תחת מערכות ותקני ונהלי אבטחת המידע המתקדמים והעדכניים ביותר. אנחנו לא מבקשים יותר מידע ממה שדורשת מאיתנו הרגולציה ולא סוחרים במידע שלכם עם אף גורם צד שלישי.

האם בטוח להשקיע עם Blink?

בהחלט! בלינק הנה בעלת רישיון חבר בורסה בבורסה לניירות ערך בתל אביב. אנו מפקידים את כל כספי הלקוחות בחשבון נאמנות ייעודי ונפרד, כך שהכספים שלכם נפרדים לחלוטין מכספי החברה. החיבור שלנו לבורסה בארצות הברית נעשה דרך Interactive Brokers LLC, אחד הברוקרים המובילים בעולם עם הון עצמי של למעלה מ-12 מיליארד דולר, ואנחנו כפופים לסטנדרט אבטחת המידע הגבוה ביותר, כפי שמחייבת אותנו הרגולציה. בבלינק הכספים שלכם בטוחים כמו בכל מוסד פיננסי אחר בישראל.

למה זה חשוב שאתם חבר בורסה?

כחבר בורסה חלות עלינו דרישות וחובות רגולטוריות מחמירות רבות, ואנו נמצאים תחת פיקוח הדוק של הבורסה לניירות ערך ורשות ניירות ערך. מטרת הדרישות הללו היא לשמור ולהגן על הלקוחות שלנו, שהם בעצם אתם - המשקיעים.

1. לצורך שמירה על כספי המשקיעים אנחנו מחויבים לבצע הפרדה מלאה בין נכסי הלקוחות לבין נכסי בלינק. המשמעות של זה היא שכל הכספים והנכסים של הלקוחות אינם מוחזקים בחשבונות בלינק, אלא בחשבונות נאמנות לקוחות בבנקים ישראלים או בברוקר דרכו אנחנו עובדים - Interactive Brokers LLC, אחד הברוקרים המובילים בעולם עם הון עצמי של למעלה מ-12 מיליארד דולר .
ההפרדה המוחלטת בין הנכסים של בלינק לבין נכסי הלקוחות שומרת ומגנה על נכסי הלקוחות. ללקוחות אין כל חשיפה לאיתנות הפיננסית של בלינק ונכסיהם נפרדים ומובטחים במקרה ובלינק נכנסת למצב של חדלות פירעון.

2. אנחנו מחויבים להחזיק הון עצמי של מיליוני שקלים. הון זה יגדל בהתאם להיקף הלקוחות שיצטרפו לבלינק והיקף הפעילות של לקוחותיה.

3. תקנון הבורסה מחייב אותנו לערוך ביטוחים שונים ולמנות מספר רב של בקרים אשר תפקידם לבחון באופן שוטף את פעילות החברה. כך בבלינק מכהנים בקר סיכונים, מבקר פנים וקצין ציות.

4. חלות עלינו הוראות מחמירות הנוגעות לאבטחת מידע וניהול טכנולוגיות מידע.

5. הבורסה בחנה את בעלי המניות בבלינק ושינוי בהם מחייב את אישור הבורסה. נכון להיום בעלי המניות המרכזיים בבלינק הם אלעד בנבג'י, מי שכיהן כמנכ"ל חבר הבורסה של אקסלנס (מקבוצת הפניקס) למעלה מעשור, ושלומית ארז ערמון, שכיהנה כמנכ״לית חברת הפינטק Finq וכמשנה למנכ"ל חבר הבורסה של אקסלנס, משפחת נוסבאום הבעלים של תאגיד הבניה והתשתיות אשטרום, משפחת סנדלר בעלת השליטה בחברה הציבורית נקסט ויז'ן ועופר ינאי הבעלים של נופר חברה לאנרגיה מתחדשת והבעלים של הפועל תל-אביב.

מה קורה אם בלינק נקלעת לבעיה פיננסית?

ללקוחות אין כל חשיפה לאיתנות הפיננסית של החברה ונכסיהם נפרדים ומובטחים.
כחבר בורסה, אנו מחויבים לבצע הפרדה מלאה בין נכסי הלקוחות לבין נכסי בלינק. המשמעות של זה היא שכל הכספים והנכסים של הלקוחות אינם מוחזקים בחשבונות בלינק, אלא בחשבונות נאמנות לקוחות בבנקים ישראלים או בברוקר דרכו אנחנו עובדים - Interactive Brokers LLC, אחד הברוקרים המובילים בעולם עם הון עצמי של למעלה מ-12 מיליארד דולר .

מה המשמעות של חשבונות נאמנות?
חשבונות נאמנות הנם חשבונות בהם מוחזקים נכסי הלקוחות בלבד. כאשר הנאמן של חשבונות אלה הוא חבר הבורסה ומתקיימת ביקורת ורגולציה הדוקה על הטיפול והשמירה על חשבונות אלה. במקרה שבלינק נקלעת לבעיה פיננסית בית המשפט ממנה בעל תפקיד שיטפל בנכסי הלקוחות וישיבם לבעלי החשבון.

לסיכום, ללקוחות בלינק אין חשיפה לאיתנות הפיננסית של בלינק. ההפרדה המוחלטת בין הנכסים של בלינק לבין נכסי הלקוחות בחשבונות הנאמנות, שומרת ומגנה על נכסיהם.

האם ניתן להשקיע רק דרך האפליקציה?

כן, ההשקעה בבלינק מתבצעת דרך אפליקציה בלבד. אין לנו בשלב זה ממשק באמצעות מחשב (PC), או API ולא באמצעות TWS.

למה שלא אשקיע דרך בנק או מוסד פיננסי אחר?

קודם כל כמובן שאתם יכולים לבחור להשקיע דרך בנק או מוסד פיננסי מוכר, רק קחו בחשבון שאצלנו בבלינק, אפליקציה להשקעות בשוק ההון ובעלת רישיון חבר בורסה, הכסף שלכם מובטח כמו בכל מוסד פיננסי מפוקח אחר, אין עמלות, גם אחרי שעוברים את מכסת הפעולות/המניות אנחנו הכי תחרותיים בשוק, אין דמי ניהול, אין מינימום הפקדה ובגדול, אין סיבות רציונליות להשקיע בשום מקום אחר ;-)

אני ממש רוצה להתחיל להשקיע אבל לא בטוח/ה איך. איך אתם עוזרים לי?

זו בדיוק הסיבה לשמה פתחנו את Blink. ידעתם ש-70% מהישראלים לא מרגישים בטוחים להשקיע בשוק ההון כי אין להם מספיק ידע, הון התחלתי או ניסיון? כדי לפתוח את הדלת לכולם, אנחנו מאפשרים לכם להתחיל לאט ובזהירות, לקנות מניות בסכומים קטנים, מהמניות היקרות והמבוקשות ביותר ועד המדדים המובילים. כך למעשה בלינק, אפליקציה למסחר בשוק ההון, מאפשרת לכם לפזר את הסיכון של תיק ההשקעות, ולהתנסות בהשקעה בלי לשלם על זה עמלות שנוגסות לכם בכסף.

האם אני הבעלים של ההשקעות שלי?

בהחלט. כחבר בורסה, מחובתנו לפתוח לכל לקוח חשבון נפרד לחלוטין בו יישמרו הנכסים שלו. הברוקר דרכו אנחנו עובדים, ובו המניות והמזומן שלכם מוחזקים, הוא ברוקר אמריקאי מוביל אשר בתי ההשקעות בישראל עובדים איתו. בהתאם לרגולציה, קיימת הפרדה קפדנית בין נכסי הלקוחות לנכסי החברה, והם נשמרים בחשבונות נפרדים וייעודיים.

איך קונים מניה?

נכנסים לחשבון שלכם בבלינק, ממשיכים לעמוד החיפוש, שבו תוכלו לחפש מניה או לבחור מתוך מגוון אפשרויות אסטרטגיות ההשקעה. תוכלו למשל לחפש את קרנות הסל המובילות, העוקבות אחר מדד ה-S&P500, מניות מחלקות דיבידנדים, או מתוך הקטגוריות הפופולריות כמו החברות הגדולות ביותר מתחום הטכנולוגיה והבריאות.
אפשר לשלוח הוראות גם בזמנים בהם השוק סגור, ההוראות תשמרנה בהמתנה לפתיחת השוק, תחת ״ההוראות שלי״.

מה זה שברי מניה, איך קונים ומה הקאץ'?

אם אתם רוצים להשקיע במניות של חברה מסוימת או קרנות סל (ETF's), אבל אין לכם מספיק כסף לקנות אפילו מניה אחת, או שאתם רוצים לגוון את תיק ההשקעות שלכם ביעילות, השקעה בשברי מניות יכולה להתאים לכם. השקעה בשברי מניות מאפשרת למשקיעים לקנות חלק מהמניה החל מ-$1 בלבד, בהתאם לסכום הדולרים שהם יכולים להרשות לעצמם ולא על סמך מספר מסוים של מניות. השקעה בשברי מניות מאפשרת נגישות למשקיעים שמתחילים עם סכום כסף מוגבל, למי שרוצים לבנות תיק מגוון או למצע את עלות ההשקעה לאורך זמן.

האם הקניה של שברי המניה מתבצעת בזמן אמת?
בלינק היא חבר הבורסה היחיד בארץ שמאפשר קניה של שברי מניות ו-ETF's בזמן אמת.
את רוב המניות וה-ETF's בבלינק ניתן לקנות גם בשברים. שברי מניה קונים בדיוק באותו אופן שבו קונים מניות שלמות אין שום הבדל! אם תבחרו לבצע הוראת מסחר ותנקבו בסכום שברצונכם להשקיע, תקנו את השבר המושלם שיתקרב בדיוק לסכום שביקשתם. כמה בדיוק? עד ארבע ספרות אחרי הנקודה.

מה הקאץ'? אין שום קאץ'!
1. המחיר שתשלמו עבור מניה שלמה הוא אותו מחיר בדיוק שתשלמו על שבר מניה - באופן יחסי כמובן.
2. עמלת המסחר שתשלמו על שברי מניה, ככל שתשלמו, היא אותה עמלה - באופן יחסי כמובן.
3. הדיבידנד שתקבלו על שברי מניה הוא אותו דיבידנד - באופן יחסי כמובן.

באילו סוגי פקודות אפשר להשתמש בבלינק?

בבלינק תוכלו לבצע פקודות מרקט, לימיט, סטופ וסטופ לימיט. בהמשך תהיינה גם פקודות מתקדמות יותר. בשלב זה אין עדיין אפשרות למכירה בחסר (שורט).

מהו סכום המינימום לקניית מניה?

דולר אחד.

רוצים להוסיף מניה לרשימת מעקב?

חכם מצדכם. הכנסו לעמוד המניה שמסקרנת אתכם, לחצו על סמל העין בראש העמוד, והמניה תצטרף לרשימת ההשקעות למעקב בעמוד הבית.
שימו לב – אם תרצו להסיר את המניה מרשימת השקעות במעקב – הכנסו שוב לעמוד המניה ולחצו שוב על העין.

ניסיתי לקנות מניה וקיבלתי הודעת שגיאה, מה עלי לעשות?

קיבלת הודעת שגיאה שאין לך מספיק מזומן, מה זה אומר?
הודעת השגיאה הנפוצה ביותר היא שההוראה עשויה להכניס אותך למינוס. ישנן כמה סיבות לכך והעיקרית שבהן היא ששווי ההוראה לא ידוע עד הרגע שבו היא מתבצעת בבורסה ואנחנו מנסים להגן עליך מיתרה שלילית שעשויה לגרור עמלות מיותרות. מומלץ לנסות שוב פקודה בשווי נמוך יותר או לחכות לפתיחת המסחר ואז טווח הביטחון שנלקח יורד. לחילופין ניתן לתת הוראה עם מחיר לימיט ואז הלימיט מגן על היתרה שלך.

קיבלת הודעת שגיאה אחרת?
הנה עוד כמה הודעות שגיאה אפשריות:
• יש כבר הוראות פתוחות - כאשר הוראת המכירה שנתת ביחד עם הוראת מכירה אחרת שכבר פתוחה אצלך עשויה להכניס אותך למינוס - תתקבל הודעת שגיאה מסוג זה וההוראה תחסם וזאת מכיוון שלא ניתן בשלב זה למכור בחסר (שורט) בבלינק.
• מניות P2P – על מניות מסוג Peer to Peer חלים חוקי מס מיוחדים וחוקי דיווח של פרטים אישיים לרשות המס בארה"ב. כמו כל המוסדות הפיננסיים בישראל, גם אנחנו לא מאפשרים מסחר במניות כאלו.
• מניה לא סחירה – ייתכן שהבורסה עצרה את המסחר במניה הזו וייתכן גם שהקטלוג שלנו טרם עודכן על שינויים שחלו בהגדרות הנייר. ניתן לנסות שוב במועד מאוחר יותר או לפנות למוקד התמיכה שלנו.
• בכל שגיאה אחרת – מומלץ לפנות למוקד התמיכה שלנו.

האם אפשר להעביר את תיק ההשקעות שלי ממקום אחר אליכם ולהיפך?

כרגע לא ניתן להעביר לבלינק תיק מניות קיים, זה יהיה אפשרי בהמשך הדרך. היום ניתן להפקיד כספים לבלינק בהעברה בנקאית או דרך כרטיס אשראי ולהתחיל להשקיע.

האם אפשר להשקיע ב-IPO?

בשלב זה לא ניתן להשקיע בחברות בתהליך הנפקה.

למה בחרתם להתחיל דווקא עם שווקי המניות בארה״ב?

התחלנו עם שוקי המניות בארה"ב מכיוון שהם מהווים 85% מכלל ההשקעות העולמיות ומאפשרים להשקיע בחברות הגדולות, המשפיעות והחזקות ביותר בעולם. בקרוב נאפשר מסחר גם בבורסה הישראלית ובשווקים נוספים בעולם.

באילו מוצרים אפשר להשקיע דרך בלינק?

אפשר להשקיע במניות וקרנות סל (ETF) הנסחרות בארה״ב. בבלינק תמצאו קרוב ל-10,000 מניות וקרנות סל. אנחנו לא מאפשרים מסחר במניות הנסחרות בבורסה OTC (אלא אם רכשתם מניה והיא עברה ל-OTC). בעתיד נרחיב את סל המוצרים שלנו וכן נפתח את האפשרות להשקיע בבורסה הישראלית ובשווקים נוספים בעולם.

מה זה ETF?

קרנות סל נסחרות בבורסה כמו מניות ויש מגוון גדול של קרנות סל שדרכן ניתן להשקיע בכל מה שמעניין אתכם.

כאשר אנחנו קונים אפילו יחידה אחת של קרן סל, אנחנו משקיעים בעשרות, אם לא מאות חברות בבת אחת, מכיוון שהקרן שאותה קנינו משקיעה באוסף גדול של נכסים שונים. וכך במקום לבחור קומץ מניות בודדות בעצמנו, אנחנו ״שמים את הביצים שלנו בכמה סלים״ ומפזרים את ההשקעה באופן אוטומטי על עשרות, או מאות חברות.

קרנות הסל מהוות את אבן היסוד לתיקים של אינספור משקיעים בבורסה משום שהן מאפשרות להשקיע במגוון גדול של מניות, להפחית את הסיכון בהשקעה וכל זאת בעלות נמוכה יחסית הנובעת מדמי ניהול נמוכים שלוקח הגוף שמנהל את הקרן.

איך משולמים דיבידנדים?

דיבידנדים משולמים במזומן לחשבון שלך בבלינק וניתן לראות אותם בהיסטוריית התנועות בחשבון. דיבידנדים יופיעו על פי רוב יום אחרי מועד התשלום הרשמי אבל עם תאריך ערך תואם. ייתכנו מקרים יוצאי דופן של זמני סליקה ארוכים יותר שאינם תלויים בנו. יש לזכור שעל דיבידנדים יש ניכוי מס במקור לרשות הפדרלית כך שהתקבולים בחשבון הם לאחר ניכוי מס.

מהן שעות המסחר?

אפשר לשלוח הוראות מסחר בכל שעה ובכל יום בשנה. הוראות המסחר שלכם תשלחנה לבורסה בזמן אמת ותבוצענה בזמן הפעילות של הבורסה בהתאם לשעות הפתיחה שלה. בזמנים בהם הבורסה סגורה, ההוראות תשמרנה בהמתנה לפתיחת השוק, תחת ״ההוראות שלי״.
בארה"ב שעות הפתיחה של הבורסה הן 16:00-09:30 (שעון ארה״ב) בימי העסקים שני עד שישי - שזה על פי רוב 23:00-16:30 שעון ישראל.

האם אתם תומכים במסחר פרי-מרקט ואפטר-מרקט?

אנחנו לא תומכים בשלב זה במסחר פרי-מרקט ואפטר-מרקט.

איך מבצעים הפקדה מיידית בכרטיס אשראי?

ניגשים לכפתור ״הכסף שלי״ ובתחתית המסך לוחצים על כפתור ״הפקדה״.
בחרו באפשרות ״הפקדה בכרטיס אשראי״ ובמסך ההפקדה הקלידו את הסכום שתרצו להפקיד לחשבונכם בדולרים, האפליקציה תתרגם לכם באופן מיידי את השווי השקלי של ההפקדה.
הקלידו את פרטי כרטיס האשראי שלכם ותוכלו להתחיל להשקיע מיידית.
כרטיס האשראי שממנו אתם מפקידים חייב להיות בבעלותכם ומקושר למספר תעודת הזהות שלכם.
גובה ההפקדה המיידית בכרטיס אשראי יתאפשר בכפוף למגבלות המופיעות באפליקציה ועל פי מסגרת כרטיס האשראי שלכם.

מתי אראה את הכסף בחשבוני?
בהפקדה בכרטיס אשראי - ההפקדה משתקפת באופן מיידי בחשבונכם בבלינק ואתם יכולים להתחיל להשקיע את כספכם מבלי להמתין.

באיזה מטבעות ניתן להפקיד מיידית בכרטיס אשראי?
כרטיסכם יחויב בשקלים ואנו נמיר אוטומטית את השקלים שלכם לדולרים ארה"ב, זאת בהתאם לשער ההמרה שמופיע באפליקציה מראש בעת ההפקדה. אנחנו לא גובים עמלת המרה.

שימו לב - בעת ההפקדה הראשונה, עליכם להגדיר באופן חד פעמי את חשבון הבנק שישמש כחשבון היעד שאליו ימשכו הכספים. חשבון הבנק שיוגדר חייב להיות חשבון פרטי בבעלותכם (חשבונות עסקיים לא יאושרו).

איזה סוג כרטיסי אשראי אתם מכבדים?
אנו מכבדים את כל כרטיסי האשראי למעט דיינרס, אמריקן אקספרס וכאל דיירקט. לא יתאפשרו הפקדות באמצעות כרטיסי אשראי שהונפקו בחו"ל או מכרטיס אשראי שאינו רשום על מספר תעודת הזהות של בעל/ת החשבון בבלינק.

האם אוכל לשמור את כרטיס האשראי להפקדות חוזרות?
בטח! כל שעליכם לעשות הוא להגדיר את כרטיס האשראי כקבוע במועד ההפקדה או מתוך האיזור האישי באפליקציה. מרגע זה ואילך ההפקדות יתבצעו מכרטיס האשראי שהגדרתם ולא תצטרכו להקליד אותו כל פעם מחדש.

איך מבצעים הפקדה באמצעות העברה בנקאית?

ניגשים לכפתור ״הכסף שלי״ ובתחתית המסך לוחצים על כפתור ההפקדה״.
בחרו באפשרות ״העברה בנקאית״. לאחר מכן, תקבלו מסך עם פרטי חשבון הנאמנות של בלינק להפקדות. עכשיו הכדור אצלכם, עליכם לעבור לחשבונכם בבנק ולבצע ההעברה לחשבון הנאמנות בבלינק.

חשוב לשים לב! בעת ההפקדה הראשונה, עליכם להגדיר באופן חד פעמי את חשבון הבנק שישמש כחשבון המקור שממנו ואליו ימשכו הכספים. חשבון הבנק שיוגדר חייב להיות חשבון פרטי בבעלותכם (חשבונות עסקיים לא יאושרו).
ההפקדה תתאפשר אך ורק מחשבון המקור שהגדרתם. מטעמי רגולציה, העברות שאינן מחשבון המקור לא תתקבלנה והכסף יוחזר לחשבון ממנו הופקד.

האם קיימת מגבלת סכום להפקדה באמצעות העברה בנקאית?
העברה בנקאית תתאפשר לסכומים הגבוהים מ- 5,000 ש״ח. כל הפקדה בסכום נמוך מ- 5,000 ש״ח תתאפשר בהעברה מיידית בכרטיס אשראי (ראו הסבר על הפקדה מיידית בכרטיס אשראי)

מתי אראה את הכסף בחשבוני?
הודעה תשלח אליך עם קבלת הכסף בחשבון הנאמנות של בלינק והכסף יהיה זמין בחשבונך ויופיע באפליקציה תוך כ- 4 עד 6 ימי עסקים מיום ההעברה.

באיזה מטבעות ניתן להפקיד בהעברה בנקאית?
בשלב זה ההפקדה לחשבונך מתאפשרת בשקלים בלבד. בעתיד נאפשר גם הפקדה בדולרים.

איך ייקבע שער ההמרה לדולרים?
הכסף יומר לדולרים לפי שער ההמרה במועד ההפקדה לחשבונך בהתאם לתעריפון החברה, בגין המרת מט״ח בלינק תגבה מרווח של 2 אגורות משער ההמרה. אנחנו לא גובים עמלת המרה.

מה שער ההמרה בהפקדה מהבנק?

בהעברה בנקאית שער ההמרה נקבע ברגע ההמרה ובסמוך להפקדת הדולרים לחשבונך. החישוב הוא פשוט: שער הקניה + 2 אג' מרווח המרה וזה אומר שהמרווח של בלינק בהמרה הוא 2 אגורות.

חשוב לשים לב - שער הקניה הבסיסי הוא אינו השער הרציף או השער היציג. שער רציף הוא שער אמצע בין שער הקניה לשער המכירה והשער היציג הוא השער הנקבע אחת ליום על ידי בנק ישראל והוא מבוסס על ממוצע שערי הקנייה והמכירה שמפרסמים הבנקים ואינו משקף בהכרח שערים של עסקאות שבוצעו.

איך מושכים כסף מהחשבון?

תוכלו למשוך כסף מחשבונכם בבלינק בכל רגע שתרצו. כל מה שעליכם לעשות הוא לגשת לכפתור ״הכסף שלי״ שם תמצאו את כפתור המשיכה. במסך המשיכה הקלידו את הסכום שתרצו למשוך מחשבונכם בדולרים והאפליקציה תראה לכם באופן מיידי את הסכום השקלי שיועבר לחשבונכם. גם פה אנחנו לא גובים עמלת המרה. חשבון הבנק אליו יועברו הכספים הוא חשבון הבנק אותו הגדרתם מראש, כחשבון המקושר לחשבונכם בבלינק. במידה ואין בחשבונכם כסף נזיל וכל הכסף שלכם מושקע תצטרכו למכור אחזקות בשווי הכסף שתרצו למשוך.

מה מרווח ההמרה בהפקדות ובמשיכות?

בשלב זה, הפקדה ומשיכת כספים לחשבונך מתאפשרת בשקלים בלבד (בעתיד נאפשר גם הפקדה ומשיכה בדולרים). בהפקדה, השקלים מומרים אוטומטית לדולרים ובמשיכה ההיפך, הדולרים מומרים לשקלים ועוברים לחשבון הבנק שלכם. (ראו הסבר מפורט בשאלות איך מבצעים הפקדה בכרטיס אשראי ובהעברה בנקאית).
מרווח המרה בהפקדה באמצעות העברה בנקאית ובמשיכת כספים הוא 2 אג׳ משער ההמרה.
בהפקדה בכרטיס אשראי - השער משתנה ומתעדכן כל הזמן. באפשרותכם לראות את שער ההמרה בזמן אמת באפליקציה לפני אישור ההפקדה או המשיכה.
אנחנו לא גובים עמלת המרה.

תוך כמה זמן מרגע המשיכה יופיע הכסף בחשבון הבנק שלי?

אנחנו משדרים את פקודת ההעברה באופן מידי אבל זה תלוי במוסדות הבנקאיים. אם המשיכה בוצעה ביום העסקים הנוכחי לפני 12:00 בצהריים, הכסף יהיה אצלך בחשבון הבנק ביום העסקים הבא. אם המשיכה בוצעה ביום העסקים הנוכחי אחרי 12:00 בצהריים, זה עשוי לקחת יום עסקים נוסף.

איזה סוג כרטיסי אשראי אתם מכבדים?

אנו מכבדים את כל כרטיסי האשראי למעט דיינרס, אמריקן אקספרס וכאל דיירקט. לא יתאפשרו הפקדות באמצעות כרטיסי אשראי שהונפקו בחו"ל או מכרטיס אשראי שאינו רשום על מספר תעודת הזהות של בעל/ת החשבון בבלינק.

למה אני לא מצליח למשוך את כל הכסף מהחשבון שלי?

במידה ויש לך יתרת חוב למס הכנסה אנחנו "נועלים" את הסכום הזה בחשבון עד ליום גביית המס. את יתרת המס לתשלום ניתן לראות בעמוד "הכסף שלי" תחת "מס משוער".

איך מעדכנים פרטים אישיים?

כרגע כל עדכון של פרטים אישיים מבוצע דרך צוות התמיכה שלנו. אתם מוזמנים לפנות אלינו בווטסאפ. בעתיד הקרוב תוכלו לעדכן פרטים אישיים בכוחות עצמכם באפליקציה.

האם יכולים להיות עוד נהנים בחשבון שלי?

לצערנו לא. הוספת שותפים או נהנים בחשבון הינה הליך מורכב המחייב, עקב רגולציה, איסוף פרטים אישיים ומגביר את רמת הסיכון בחשבון בכל הנוגע לאיסור הלבנת הון.
כמו בכל דבר בבלינק, חשוב לנו לשמור על פשטות ועל עלויות נמוכות, ולכן החלטנו בשלב זה לאפשר פתיחת חשבונות רק לחשבונות של יחידים ללא נהנים.

איך אני משנה את הסיסמה שלי?

אם תרצו לשנות את הסיסמה שלכם, בצעו את השלבים הבאים:
1. פתחו את האיזור האישי באפליקציה
2. בחרו ״שינוי סיסמה״ שמופיע תחת החשבון שלי
3. קבלו קוד אימות לנייד ושנו את הסיסמה

שימו לב, אם אינכם יכולים לזכור את הסיסמה הישנה שלכם, תצטרכו לאפס את הסיסמה שלכם תחילה.

שכחתי את הסיסמה לחשבוני, איך ניתן לשחזר אותה?

אם שכחתם את הסיסמה שלכם, ניתן לשחזר אותה על ידי ביצוע השלבים הבאים:
1. במסך הכניסה או ההרשמה, לחצו על ״שכחתי את הסיסמה״.
2. הזינו את כתובת הדוא"ל הרשומה שלך ואת מספר הטלפון שלכם כדי לקבל קוד אימות.
3. הזינו את הסיסמה המועדפת החדשה שלכם ואשרו אותה.

איך אפשר ליצור איתכם קשר במקרה הצורך?

בכל שאלה, בעיה או אם סתם מתחשק לכם להעמיק את היחסים בינינו, אתם מוזמנים לפנות לשירות הלקוחות שלנו ונשמח לעזור לכם במהירות.
פשוט שלחו הודעת WhatsApp למספר הטלפון 054-650-8768 או כתבו מייל ל-support@heyblink.com.

האם אוכל לבקש שהמידע האישי שלי ימחק לאחר סגירת החשבון?

לא. אנחנו מחויבים לשמור את המידע האישי שלכם למשך שבע שנים ממועד סגירת החשבון.

איך סוגרים חשבון בבלינק?

על מנת לסגור את החשבון בבלינק יש קודם לסגור (למכור) את כל הפוזיציות (ני"ע) שברשותך ולמשוך את כל המזומן הפנוי למשיכה. במידה וקיימת יתרת מס לתשלום היא תישאר בחשבון עד ליום ניכוי המס (ב-15 לחודש).

בקשה לסגירת חשבון תתבצע מול מוקד שירות הלקוחות. שירות הלקוחות יוודא שאכן כל הנכסים נמשכו מהחשבון ויתחיל את התהליך. בשלב הראשון והמיידי, החשבון ייחסם לגישה. סגירת החשבון בפועל תתבצע ב-16 בחודש החולף וזאת על מנת לוודא שאין חיובים נוספים הקשורים באירועי חברה ומיסוי.

סגירת החשבון היא סופית ובלתי הפיכה. נכון לזמן, זה בלינק אינה תומכת בפתיחת חשבון מחדש.

שימו לב:
- לאחר בין 3 ל-6 חודשים בהם לא תתבצע שום פעילות בחשבון - החשבון יסגר באופן אוטומטי.
- דוח 867 יהיה זמין עבורך גם אם החשבון נסגר.

בכל שאלה או בירור, מוקד שירות הלקוחות ישמח לסייע.

איך מפעילים זיהוי ביומטרי מהיר לאפליקציה?

להפעלת זיהוי ביומטרי מהיר בצעו את השלבים הבאים:
1. פתחו את האיזור האישי באפליקציה
2. תחת ״אבטחה״ בחרו ב״הפעלת זיהוי מהיר״. יש להזדהות באמצעים הביומטריים המתאימים למכשירכם, טביעת אצבע או זיהוי פנים. מרגע זה, כל כניסה לאפליקציית בלינק, תתבצע באמצעות זיהוי ביומטרי ללא צורך בהקלדת סיסמה.

שימו לב, ניתן להסיר את הזיהוי הביומטרי בכל שלב. יש לגשת שוב לאיזור האישי ותחת "אבטחה" ללחוץ על "הסרת זיהוי מהיר״.

אם אין עמלות, ממה אתם מרוויחים?

המטרה שלנו בבלינק היא לפתוח את עולם ההשקעות לציבור הרחב, לכן עשינו מאמץ אדיר להוריד את חסמי הכניסה והחלטנו לאפשר לכולם להתחיל להשקיע ללא עלות. אז נכון, נרוויח הרבה פחות מכל לקוח ביחס לבתי ההשקעות והבנקים, אבל אנחנו משוכנעים שזו הדרך לגרום ל-70% מהישראלים והישראליות, שלא נמצאים עדיין בשוק ההון - להתחיל להשקיע.

אז ממה כן נרוויח?
- עמלות מסחר של לקוחות פעילים שעוברים את מכסת פעולות החינם החודשית.
- מרווח המרת מט״ח הנובע מפער בין שער הביצוע ללקוח לבין ספקי המט״ח שלנו. אתם לא משלמים עמלת המרת מט״ח נוספת.
- בעתיד הקרוב נשיק שירותים ומוצרי השקעה בתשלום כגון: שירותי פרימיום, תוכניות השקעה אוטומטית, אשראי לניירות ערך ועוד.

והכי חשוב, לא נעשה שימוש מסחרי בהוראות המסחר, בביצועי המסחר או בפרטים האישיים שלכם.

מה לגבי ניכוי מס?

אנחנו מנכים מס במקור ומעבירים את התשלום למס הכנסה. אנו דואגים להפקת טפסי מס על פי החוק הישראלי ובכל שנה תקבלו מאיתנו טופס 867 לאישור ניכוי מס במקור, כמו שאתם מקבלים בבנק. אנו מחויבים לנכות מס במקור בגין רווחי הון ממסחר בשוק ההון, ריביות ודיבידנדים לפי שיעור המס המעודכן ליחיד/ה תושב/ת ישראל בגובה 25%.

איך עובד ניכוי המס בפועל?
חיוב מס מתבצע אך ורק כאשר מתקיים אירוע מס. אירועי מס נוצרים לרוב כאשר אתם מוכרים מניה או מקבלים תשלום דיבידנד. לא יתבצע חיוב מס על מניה שנמצאת בחשבונך ברווח אם לא מכרת אותה.

חיוב המס בבלינק מתבצע באופן מיידי ונצבר במהלך החודש בתוך ״המס המשוער״ בחשבונך. את המס המשוער ניתן לראות באזור "הכסף שלי". פעם בחודש מתבצעת התחשבנות סופית ואנחנו מבצעים גביית מס מחשבונך ומעבירים אותו למס הכנסה. ייתכן שבמועד ההתחשבנות החודשית תהיה לך זכאות להחזר מס ואז יופקד לך כסף כזיכוי מס בחשבון. את גביית המס החודשית, תוכלו לראות בהיסטוריית התנועות שבאזור "הכסף שלי".

איך מתחילים?

קודם כל, ההרשמה והשירות הם בחינם! כל מה שצריך זה להכין תעודת זהות, כתובת אימייל, וליצור סיסמה. בתהליך פתיחת החשבון אנחנו מאמתים את זהותך, ויש לענות על מספר שאלות שאנחנו מחויבים לשאול לצורך עמידה ברגולציה. זה לוקח ממש מספר דקות בודדות, אשר בסיומן, ייפתח לך חשבון השקעות אישי. בשלב הזה ניתן יהיה להתחיל לחקור את האפליקציה, לקרוא את התכנים, להפקיד כסף מיידית לחשבון מכרטיס האשראי ופשוט להתחיל להשקיע.

מי יכול לפתוח חשבון בבלינק?

כולם יכולים לפתוח חשבון! החשבון הוא חשבון פרטי ולא עסקי (העברות בנקאיות מחשבונות עסקיים לא תתקבלנה). שימו לב שעליכם להיות אזרחי ישראל ללא תושבות מס במדינה זרה, מעל גיל 18. כמו כן, לא נוכל לפתוח חשבון לבעלי זיקה לארה״ב ולמי שמוגדר בעל סיכון גבוה לצרכי הרשות להלבנת הון.

למה אתם שואלים אותי שאלות אישיות במהלך ההצטרפות ומה אתם עושים במידע?

גם אנחנו היינו שמחים לוותר על זה, אבל כיוון שמדובר בחשבון אשר בו מופקדים כספי לקוחות, הרגולציה מחייבת אותנו לשאול אותך על העיסוק שלך, מקור הכספים שיועברו לבלינק, היקף ההכנסות החודשיות ותדירות ההפקדות והמשיכות לחשבון. אל דאגה – אנחנו לא עושים שום שימוש במידע ושומרים אותו בצורה מאובטחת, תחת התקנים המחמירים ביותר.
במידה ותרצו בעתיד לעדכן חלק מהנתונים שהזנתם בתהליך תוכלו לשנות אותם באמצעות פניה לתמיכה שלנו מתוך האפליקציה.

למה אתם מבקשים ממני את צילום תעודת הזהות וצילום הפנים שלי ואיזה שימוש אתם עושים בהם?

אנחנו פועלים תחת צו איסור הלבנת הון אשר מחייב אותנו לזהות כל אדם המעוניין לפתוח חשבון.
אנחנו לא עושים בכך כל שימוש והמידע שלך שמור ומאובטח בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

סרטוני הדרכה

הרשמה, הזדהות וכניסה למערכת בלינק 2:26

הפקדה באמצעות העברה בנקאית בבלינק 0:52

הפקדה באמצעות כרטיס אשראי בבלינק 0:55

איך קונים מדדים בבלינק? 1:04

הפעלת זיהוי ביומטרי מהיר בבלינק 0:40

הוראת סטופ בבלינק 1:26

הוראת סטופ לימיט בבלינק 1:47

משיכת כסף מהחשבון בבלינק 0:25

הוראת מרקט בבלינק 1:26

הוראת לימיט בבלינק 1:25

מה קורה להוראות שנשלחו מחוץ לשעות המסחר בבלינק 1:00

שינויי רווח והפסד בחשבון בבלינק 1:35

שינויי רווח והפסד בעמוד מניה בבלינק 1:04

גרף מניות בבלינק 0:50

בלינק - כמה זה עולה לי? 1:34

אייקון וואטסאפ חץ המצביע לקוד QR של וואטסאפ

משהו נוסף?

מוזמנים ליצור איתנו קשר בוואטסאפ או לכתוב מייל ל-support@heyblink.com

קחו אותי לוואטסאפ