להשקיע בתבונה: איך ה-AI משפיע על עולם ההשקעות?

4 יתרונות משמעותיים שהביאה הבינה המלאכותית לשוק ההון

אייקון שעון 3 דק׳ קריאה

אם עד לא מזמן ״בינה מלאכותית״ כיכבה בעיקר בסרטים בדיוניים, היום זה כבר ברור לכולם (חוץ ממי שחושב כמו רובוט); הבינה המלאכותית כאן כדי להישאר, ולהפוך את החיים שלנו לקלים, יעילים ומהירים יותר (חוץ מהפקקים על איילון. את זה היא עוד לא פתרה).

בשורה התחתונה, כמשקיעים קטנים יש לנו נחיתות מובנית אל מול המשקיעים המוסדיים, שלהם מאות אנליסטים יוצאי הרווארד. בזכות הבינה המלאכותית, המשקיע הקטן יכול להדביק את הפער. באמצעות כלי AI אנחנו יכולים לבסס או לבדוק את ההחלטות שלנו, לקבל תובנות מעמיקות על נתונים, לעזור לנו להבין דוחות כספיים, ולחזות מגמות בשוק. אגב, המחקר הזה מצא לאחרונה שתחזיות ה-AI מדויקות משל אנליסטים.

אז כן, אין ספק. ה- AI הוא כלי עזר משמעותי, אבל אנחנו כאן כדי להזכיר שהוא לא תחליף לחשיבה ביקורתית והשקעה אחראית.

הנה 4 יתרונות בולטים של הבינה המלאכותית ולמה להיעזר בה בהשקעות העתידיות שלכם, בין אם אתם משקיעים בתחילת דרככם או משקיעות ותיקות ומנוסות:

  1. ניתוח מתקדם של נתונים – הבינה המלאכותית מסוגלת לנתח ולעבד כמויות עצומות של נתונים פיננסיים בזמן אמת. היכולת הלא אנושית הזו, מאפשרת למשקיעים לזהות טרנדים והזדמנויות השקעה בצורה מהירה ומדויקת יותר, שהעין, או האינטואיציה האנושית, הייתה אולי מזהה – אבל לא כל כך מהר.
  2. התחזית למחר: ירוק – הבינה המלאכותית משפרת את יכולות התחזיות בשוק ההון על ידי ניתוח מורכב של נתונים היסטוריים ונוכחיים. זה מאפשר למשקיעים לקבל החלטות מבוססות נתונים על ידי התחשבות במגמות ובתנודות בשוק. מחקר חדש מצא כי GPT-4 של OpenAI ניתח דו"חות פיננסיים של חברות וסיפק תחזיות לגבי תוצאותיהן בעתיד, שהיו יותר מדויקות מתחזיותיהם של אנליסטים פיננסיים אנושיים. זה לא אומר שהצורך באנליסטים הסתיים, אנחנו עוד מלאים אמון בבני אדם (למרות שיש בני אדם שנתקעים על השמאלי באיילון), אבל תהיו בטוחים שגם האנליסט יהיה יעיל ומדויק יותר מעכשיו.
  3. ניהול סיכונים יעיל – הבינה המלאכותית עוזרת למשקיעים לנהל ולמזער סיכונים בשוק ההון על ידי זיהוי הזדמנויות בסיכון גבוה, שוק לא יציב, מגמות דומות מההיסטוריה והתראות מוקדמות על שינויים שעלולים להיגרם ממספר משתנים שקשה לחזות, או לדעת עליהם מראש.
  4. הזדמנויות השקעה חדשות – העניין הרב סביב הבינה המלאכותית מייצר הזדמנויות השקעה במניות וחברות בתחום. חברות טכנולוגיה ופיתוח רבות ״נולדו״ עם עליית ה-AI ואחרות ותיקות (כמו טסלה, נבידיה ועוד) רק הלכו והתחזקו. לחברות מהתחום יש פוטנציאל גידול גבוה, שעשוי להביא לרווחים גבוהים מהרגיל למשקיעות ומשקיעים.

זכרו – הבינה המלאכותית היא, לא נשכח, מעשה ידינו, ומה שאנחנו ייצרנו – ככל הנראה נועד לטובתנו.

נכון שאת בעיית הפקקים באיילון ואלה שנוסעים לאט על השמאלי ה-AI עדיין לא פתר, אבל הנה פתרון מלאכותי: במקום להוציא את האוטו, תמיד אפשר להישאר בבית ולהשקיע את הכסף שלכם בשוק ההון.

שלכם,

החברים מבלינק.