לא חוסכים מכם דבר על חשיבות החיסכון

לפני שאתם אומרים ״אבל אין לנו כסף פנוי לחסכון״, תקראו את זה

אייקון שעון 2 דק׳ קריאה

נכון, אנחנו בדרך כלל מדברים איתכם על השקעות, אבל לא הרבה יודעים שחיסכון זו צורה אחרת של השקעה.
אנחנו יודעים, לא קל לחסוך בימינו. יוקר המחיה עולה, הכסף הפנוי יורד (אם הוא בכלל קיים), והמחשבה על חיסכון, לא כל שכן על השקעה, הולכת ומתרחקת.

אבל לא הכל לירה שחורה, בואו נסתכל על הצד השני של המטבע; האפליקציה שפיתחנו מאפשרת לכם להשקיע אפילו 1$ בודד במניות. אם נסתכל על תמהיל ההוצאות שלנו, נגלה לא מעט שקלים בודדים שאפשר לנווט מחדש, מאזור ההוצאות, למרחבי ההשקעה בשוק ההון. במקום לבזבז אותם על כוס הקפה ה-4 היום, את 14 השקלים הללו נוכל להשקיע במניה. במקום להזמין את החולצה ה-9 החודש, נוכל להשקיע 119 שׁ״ח במדד ה-S&P 500.

שלא תבינו אותנו לא נכון, אנחנו ממש לא מטיפים לכם. להיפך. קפה זה חשוב ולהשקיע בעצמכם זה לא פחות חשוב. כל מה שאנחנו אומרים זה שגם 10 ש״ח יכולים להפוך ל-12, ועוד 30, ועוד 70, ועוד 200… והופ – יש לכם חיסכון. ולא סתם חסכון שיושב בעו״ש, אלא חסכון שצובר תשואה.

אז מה כל כך חשוב בחיסכון?

הוא מעניק לנו ביטחון פיננסי ושקט נפשי (מי שעבר את משבר הקורונה עם חיסכון עבר אותו טוב יותר, זה בטוח), מאפשר להתקדם במטרות ללא תלות באשראי או הלוואות, שמובילים להחזר חובות בריבית שלא נגמרת, וזו הדרך הטובה ביותר לבנות עושר לטווח הארוך.

בקיצור, אנחנו כאן כדי לעזור לכם לשנות את ה- State Of Mind אליו כולנו התרגלנו: חיסכון זה הכרחי! השקעות זה אפשרי. תתחילו בקטן, תרגישו גדולים. (בשבילנו אתם כבר גדולים שאתם פה, חוקרים, קוראות ומתנסות, רק שתדעו).